Przewodnik pisania artykułów

Pisanie artykułów na BRU.pl jest tak samo proste, jak w popularnych edytorach tekstu, tj. Microsoft Word, czy OpenOffice Writer. Aby jednak zwiększyć efektywność twoich artykułów przygotowaliśmy kilka sugestii, których dobrze jest przestrzegać.

Struktura

Dobry artykuł skomponowany jest z kilku podstawowych części - tytułu, podtytułów oraz treści podzielonej na paragrafy. Stosowanie nagłówków i podziału na paragrafy zwiększa czytelność treści i nie odstrasza potencjalnych odbiorców. Dobry układ tekstu jest też bardzo ważny dla wyszukiwarek, typu Google, dzięki czemu ruch na stronie potrafi zwiększyć się kilkukrotnie - a więc również twoje zarobki.

Zauważ, że ten dokument jest pisany wg powyższych zasad. Pomyśl teraz, o ile gorzej by się to czytało, gdyby nie zastosowano tutaj nagłówków ani paragrafów.

Tytuł

Tytuł powinien być krótki i trafny. To nie jest miejsce na rozpisywanie się, ani na stosowanie ładnych znaczków i ozdobników. Przykładowo, jeśli piszesz artykuł o tresurze psów dobrym tytułem będzie tu "Podstawy tresury psów" zamiast "Dlaczego Azor mnie nie słucha?". Trafność tytułu jest niezwykle ważna, ponieważ to dzięki niemu czytelnicy będą odwiedzać twój artykuł z reklamami.

Przestrzeganie tych wskazówek może pomóc zdobyć uznanie, zwiększyć oglądalność, poprawić twoje treści i zwiększyć przychody.